معرفی سامانه بیمه‌گری ابریشم

  1. خانه
  2. »
  3. معرفی سامانه بیمه‌گری ابریشم

راهکار بیمه‌گری ابریشم چیست؟

ابریشم یک راهکار جامع بیمه‌ای است که کلیه فرآیند‌ها و زنجیره ارزش مدیریت بیمه‌نامه از طراحی و ایجاد محصولات بیمه‌گری، استعلام قیمت، ثبت پیشنهاد، ارزیابی ریسک تا صدور، خسارت، اتکایی و سایر فرآیندهای بیمه‌گری را به کمک آخرین فن‌آوری‌های روز در حوزه توسعه نرم‌افزار الکترونیک کرده و تولید آن حاصل تجربه‌ای ۲۰ ساله و نیز تلاش شبانه‌روزی تیمی متخصص و حرفه‌ای طی ۲ سال می‌باشد.

طراحی کلان این سامانه، حاصل مطالعات بهینه‌کاوی و شناخت ویژگی‌های محصولات بیمه‌ای پر فروش در کشور‌های مختلف جهان از جمله آمریکا، کانادا، کشور‌های اروپایی، هند و چین و نیز نتیجه فعالیت‌های کارگروهایی متشکل از کارشناسان خبره صنعت بیمه‌ و کارشناسان دارای تجربه فعالیت در شرکت‌های خارجی به همراه بررسی قابلیت‌های نرم‌افزارهای مطرح بیمه‌گری بین‌المللی، بوده است.

قابلیت‌های مهم...

از قابلیت‌های مهم و متمایز این راهکار با سایر سامانه‌های بیمه‌گری فعلی صنعت بیمه، می توان به امکان طراحی و تعریف محصولات جدید با ترکیبات مختلف و متنوعی از خطرات و پوشش‌های مورد نیاز بیمه‌گذاران، تعریف منعطف و پارامتریک قوانین کنترلی، ارزیابی اتوماتیک ریسک بیمه شده و تحلیل اطلاعات پزشکی بیمه شده، امکان تعریف شبکه فروش چند سطحی، تعریف زیر‌محصولات اختصاصی جهت فروش براساس قراردادهای خاص، جشنواره‌ها و کمپین‌های فروش و نگاه نوین مالی در این راهکار با بهره‌گیری از الگوهای صنعت بانکداری و پرداخت، نام برد.  

معمــــاری فنی سامانه ...

معماری فنی این سامانه به صورت مقیاس‌پذیر و مبتنی بر API بوده و علاوه بر امکان سازگاری در بستر وب و موبایل، قابلیت یکپارچگی باسامانه‌های دیگر نظیر سامانه‌های بانکی، بورس، کانال‌های فروش، کسب و کارهای دیجیتال و…را دارا می‌باشد. از این نظر سامانه ابریشم می‌تواند به عنوان زیر‌ساختی مهم برای اجرای تحول دیجیتال در صنعت بیمه در نظر گرفته شود.

لازم به ذکر است سامانه بیمه‌گری ابریشم در بیمه دی با ۵ محصول اصلی بیمه‌ای به بهره‌برداری رسیده و برای اولین بار در صنعت بیمه محصول عمربهادار یا همان عمر متصل به صندوق‌های سرمایه‌گذاری (Unit Linked) به طور کامل و متصل به سامانه‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری پیاده‌سازی و عملیاتی شده است.